YÖNETİM KURULU


Süleyman TOP

Yönetim Kurulu Başkanı

10.08.1955 tarihinde İzmir’in Kiraz İlçesi İğdeli mahallesinde doğdu. 6 çocuklu ailenin ikinci çocuğudur. İlkokulu İğdelide bitirdikten sonra babasının ekonomik durumundan dolayı çobanlık yapmaya başladı. 2 yıl çobanlıktan sonra 3 yıl kuran kursuna devam ederek imamlık diploması aldı. 1970-1973 yılları arasında Kiraz Ortaokulunda eğitimine devam etti.

Bu yıllarda spora olan düşkünlüğü de vardı. Güreşte 62 kg.da Ege Bölgesi birincisi olarak altın madalya aldı. Ortaokuldan sonra Ödemiş Endüstri Meslek lisesinde marangozluk bölümünde okuyarak 1976 yılında mezun oldu. Köyünün ilk liseyi bitiren kişisidir. Liseden Mezun olduktan sonra evlendi. 1977 yılında Beden Eğitimi Bölümüne kazanmış ancak evli olması ve ihtilal döneminde okul olaylarının olması nedeniyle okuluna devam edememiştir. 1980 yılında askerliğini yapmıştır. 1981 yılında İğdeli mahallesinde mezun olduğu alan olan asıl işi marangozluğu yapmaya başladı.

1987 yılında kurulan S.S.İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifine, ortak olmaya kimsenin cesaret edemediği köyde ilk sivil üyesi olarak ortak olmuştur.

2001 yılı yapılan Genel Kurulda Süleyman Top Kooperatif Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2013 yılına kadar Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kaymakam Bey’in başkan olarak katıldığı Kooperatif Yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

2013 yılında Köylere Hizmet Götürme Birliği ortaklığından ayrıldıktan sonra Süleyman Top Kooperatif Başkanı olarak görevini devam ettirmektedir.

ENGELLER BİRLİKTE AŞILIR