igdeli_tanitim_video
İğdeli Kooperatif Tanıtımı
31 Aralık 2015
igdeli_mal_alim
Mal Alımı İçin İhale İlanı
31 Mayıs 2016

Başkanımızın Mesajı

anasayfa_haber1
S.S. İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman TOP, kooperatif nasıl olunur ve faydaları hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında sürekli birlik ve beraberliği ön planda tutulması gerektiğine değinen Süleyman TOP paylaşarak büyümekten yana olduğunu gösterdi.

Bir olunca aşılamayacak dağ, kaldırılamayacak yük yoktur. Bir köyle aşılamayacak işler 10 köyle, 20 köyle daha kolay aşılıyor. Kooperatifçilik tek tek yapılamayan işlerin bir arada yapılmasının mutluluğunu verir.

Kooperatifimiz ortaklarına; hijyen ve birlik konusunda düzenli bilgilendirme konusunda destek verir, ürünlerinin tüketiciye doğal olarak sunulmasını sağlar. Devlete ise düzenli faturalandırma ve vergilendirme sistemiyle yardımcı olur.

Standartlarımıza uymayan süt kesinlikle alınmaz.

Doğal beslenen ineklerin sütlerini, hijyenik bir şekilde antibiyotiksiz olarak 30 km. alanda, 20 köyde, 50 ton süt 1,5-2 saat içerisinde toplanır. Standartlarımıza uymayan süt kesinlikle alınmaz. Bu sütün tesisimize gelmesini sağlayan kişiye cezai işlem uygulanır.

Sınırlarımızda olayan köylerden bünyemize girme talepleri alıyoruz. Daha bize dahil olamayan köylerimize de hizmet vermek istiyoruz. Karşılıklı güven çerçevesinde tonajımızı arttırıp hizmetimizle tüm Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz.

Kooperatifler işlerin düzenli yürümesini ve tüketicinin güvenilir, sağlıklı gıda tüketmesini sağlar. Kooperatiflerin amacı özel şirketler gibi para kazanmak değildir. Kooperatifin amacı el ele verip daha çok yol almaktır. Ortaklarımıza kullanmaları için süt dışındaki çay, şeker, yağ, un, gıda ürünleri ve hayvan yemi gibi ihtiyaçlarının da tedariki konusunda destek veriyoruz.

Bir Cevap Yazın